Thursday, May 23, 2019
ÇEVİRİ VE ÇEVİRMENLERİN DÜNYASINDAN KISA KISA


Hoşgeldin İzmir Çeviri Öğrencileri Platformu ve İlk Etkinlikleri

Dünyada olduğu kadar Türkiye’de de oldukça rağbet gören ve her yiğidin harcı olmayan bir çevirmenlik dalı hakkında önemli ve detaylı…

Yazar: Senem KOBYA , Kategori: Çeviri Haberleri , Tarih: 23 Nisan 2013 Etiketler: , , ,

Dünyada olduğu kadar Türkiye’de de oldukça rağbet gören ve her yiğidin harcı olmayan bir çevirmenlik dalı hakkında önemli ve detaylı bir konferans olacağına yürekten inandığım bir konferans gerçekleşiyor. Üstelik; çok da önemli bir amaca, İzmir’deki tüm çeviri öğrencilerini tek bir çatı altında toplama amacına hizmet ediyor. Ege Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Çeviri Toplulukları olarak bir araya geldiler ve İzmir Çeviri Öğrencileri Platformu’nu oluşturdular.

Aydanur Akkurt’un kaleminden dinleyelim:

“Sürekli iletişim halinde olmak, alanın sorunları üzerine düşünüp bu sorunlara çözüm getirmeye çalışmak, ortak etkinlikler planlayarak İzmir’de henüz gelişmekte olan çeviri bilincine katkıda bulunabilmek için; 25 Nisan 2013 saat 13:30’da, Yaşar Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleştireceğimiz ve açılış etkinliğimiz olacak olan “Fantastik Eserlerin Çevirisi Paneli”nde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.İzmir Çeviri Öğrencileri Platformu İletişim için:izcev2013@gmail.com”

Pin It on Pinterest

Share This