Türkiye’de Türkiye Çeviri Öğrencileri Birliği ( TÜÇEB) ile ortak etkinlikler yürüten Yaşar Üniversitesi Çeviri Topluluğu, bu sene de 5 Mayıs 2016 tarihinde Çeviri Öğrencileri Birliği’nin V. Ulusal Çeviribilim Öğrenci Çalıştayı etkinliğine ev sahipliği yapacak. Bu çalıştayda bildiri sunmak isteyenlerin en geç 27 Mart 2016 tarihine kadar bildirilerinin özetlerini yucev10@outlook.com adresine göndermeleri gerekiyor. Başvuruları kabul edilen adayların her türlü yol, konaklama ve yeme ücretleri YÜÇEV tarafından karşılanacak. Detaylar ise daha sonra YÜÇEV tarafından sizlere bildirilecek. Konu alanları : Türkiye ve Yurtdışında Çeviri Eğitimi, Çeviri İşletmeciliği, Sözlü Çeviri ve Çevirmenin Görünürlüğü ana başlıklarından oluşuyor. Siz de bu alanlarda ‘benim de diyecek bir şeylerim var’ diyorsanız, bu şansı kaçırmayın!
![Türkiye Çeviri Öğrencileri Birliği’nin V. Ulusal Çeviribilim Öğrenci Çalıştayı](https://www.ceviriblog.com/wp-content/uploaded_files/2016/03/10414414_604883706327834_6382761943243387975_n.jpg)