Çeviri Yarışması 3 Başlıyor!!

30 Eylül Dünya Çeviri Günü’nde ödülleri verilecek ÇeviriBlog Çeviri Yarışması İşimiz “Gücümüz” Çeviri 3 başlıyor.
Bu seferki kategorilerimiz edebi çeviri (nesir-nazım olarak iki bölümde); uzmanlık alanı çevirileri (ticari çeviri- hukuk çevirisi- medikal çeviri-patent çevirisi- teknik çeviri), reklam çevirileri, yerelleştirme ve özel kategori(Çevir Çevirebilirsen Bölümü : şarkı sözleri, film replikleri, güncel kullanımlar, karikatür çevirileri gibi eğlenceli kategoriler de bulunduran birçok alanda “Bu da çevrilir mi arkadaş!” diyeceğimiz, çevirmenin yaratıcılık ve yeteneğini ortaya çıkaracak kısa metinler)

Amacımız çevirmenlerin ne kadar zor metinlerle uğraştıklarını, işin içinden çıkılmaz sanılan noktalarda yaratıcılıklarını ne ölçüde kullandıklarını göstermek ve isimlerini duyurmalarına olanak sağlamak.

Metin seçimleri Çarşamba günü sona eriyor. Lütfen, bu kategorilerde metin öneriniz varsa senem.kobya@dijitaltercume.com adresine gönderiniz..

Düzenleyen: Senem Kobya
Moderatör: Müge Altınçınar.

CEO of Dijital Tercüme Ltd, Turkey’s leading company in translation, localization, software, and BTL. Certified translator and consecutive translator of German-English-Turkish and Turkish Sign Language. Sector representative of the Applied English and Translation Program at Beykent University. Mind Games instructor for Gifted Children Volunteer at Tema, Koruncuk, WWF and ARÇ (Emergency and Disaster Interpreters) Member of the Çev-Der (Translation and Interpreting Association of Turkey) and ÇİD (Association of Translation Companies) Heads the Following Projects: • Çeviri Blog (Translation Blog) which has 20,000+ members from the translation sector • dt Memorial Forest • Translation Competition • Çeviri Kitabı (Translation Book) • Çevirilopedi (Translation Encyclopedia) • Genç Çevirmenler Yetişiyor (Training Young Translators) • Genç Çevirmenler İçin Yol Rehberi (Guide for Young Translators) • Çeviri Kariyeri/Çevirmenler Sahada (Translation Career/Translators on the Field) • Çevirmenler Harikalar Diyarında (Translators in Wonderland)

Dijital Tercüme Logo
Ana Sponsor
Dijital Tercüme
Netroma Teknoloji Logo
Barındırma Sponsoru
Netroma Teknoloji
Basit.Website Logo
Web Site Sponsoru
Basit.Website