Bu yıl dördüncüsü gerçekleşecek olan Ulusal Çeviribilim Öğrenci Çalıştayı’nın ön hazırlıkları başladı. Geçen yıl Ege Üniversitesi’nin “Çeviribilim ve Disiplinlerarasılık” başlığıyla ev sahipliği yaptığı çalıştay, bu yıl da hevesli çeviribilim öğrencilerinin yardımıyla düzenlenecek.

Çevirmen, akademisyen ve öğrencileri bir arada toplayıp çeşitli konularda bilgilendiren, çeviri sektöründe yeni adımlar atılmasını sağlayan ve bilinçli çevirmenlerin yetiştirilmesi için olanaklar sunan Ulusal Çeviribilim Öğrenci Çalıştayı’nın henüz dördüncü yılına ulaşacak olması bizlere umut veriyor. Ülkemizde çeviri sektörünün çok değiştiğini, olumlu yönde gelişmeler olduğunu hep birlikte gözlemliyoruz. Bu yılki çalıştay içinse geleceğin çevirmeni olan öğrenciler şimdiden kollarını sıvadı.

Bu yılki çalıştayın ev sahipliğini üstlenmek isteyen öğrenci topluluklarının 7 Kasım Cuma günü, saat 21.00’a kadar  organizasyonun planlanması ve faaliyet akışının yürütülmesine ilişkin projelerini TÜÇEB (Türkiye Çeviri Öğrencileri Birliği) üyelerine ulaştırması gerekiyor. Soru ve önerileriniz için ise tucebtemsilci@gmail.com adresinden onlara ulaşabilirsiniz.

 

 

Tags: