Monday, February 24, 2020
ÇEVİRİ VE ÇEVİRMENLERİN DÜNYASINDAN KISA KISA


ÇB Haber: Google Translate Dil Desteğini Genişletiyor

Dünya devi olarak nitelendirilen Google ‘ın çeviri servisi olan Google Translate, gün geçtikçe dil desteğini genişletmeye devam ediyor! Günlük olarak…

Yazar: Melis Pelin MOLU , Kategori: Çeviri Çeviri Haberleri Çeviri Sözlükleri Çeviri Teknolojileri , Tarih: 13 Ekim 2018 Etiketler: , , ,

Dünya devi olarak nitelendirilen Google ‘ın çeviri servisi olan Google Translate, gün geçtikçe dil desteğini genişletmeye devam ediyor!

Günlük olarak ortalama 143 milyar kelimenin çevrildiğini belirten yetkililer bugün (12.10.2018) çeviri hizmetlerinin kamera desteğine yeni diller eklendiğini açıkladı.

Bilindiği gibi Google Translate ile kullanıcılar, akıllı telefonlarının kameraları ile yazılı metinleri kolaylıkla çevirebiliyor. 12 Ekim tarihinde yayınlanan güncelleme ile kameralı/ görüntülü çeviri özelliğine yeni diller eklendi.

Arapça, Taylandca, Vietnamca, Hintçe, Bengalce, Gujarati, Kannada, Malayalam, Marathi, Nepalce, Pencap, Tamil ve Telugu eklenen diller oldu.

Bu eklenti ile iOS ve Android kullanıcıları artık yukarıda yer alan diller ile de kamera yardımıyla anında çeviri yapabilecekler. Yakın gelecekte dil desteğini daha fazla artırmak, daha çok dilde hizmet vermek istediğini belirten Google, farklı ve birbirine uzak dillerde konuşan insanların arasındaki mesafeleri ve iletişimsizliği en aza indirmeyi hedeflediklerini de anımsattılar.

 


Hürriyet| Teknoloji

Öne Çıkan Görsel| Technotification

Dijital Tercüme Logo
Ana Sponsor
Dijital Tercüme
Netroma Teknoloji Logo
Barındırma Sponsoru
Netroma Teknoloji
Basit.Website Logo
Web Site Sponsoru
Basit.Website

Pin It on Pinterest

Share This