Sunday, January 26, 2020
ÇEVİRİ VE ÇEVİRMENLERİN DÜNYASINDAN KISA KISA


ÇeviriBlog yanıtlıyor!

Çevirilopedi- Çeviri Rehberi Bölümü Mühürler çevirilir mi? Eser isimleri olduğu gibi mi korunur? Firma logosunun görseli çeviriye kopyalanır mı? Noterden…

Yazar: Senem KOBYA , Kategori: Çeviri Çeviri Etkinlikleri Çeviri Haberleri Çeviri Kitabı , Tarih: 22 Ocak 2019

Çevirilopedi- Çeviri Rehberi Bölümü

Mühürler çevirilir mi? Eser isimleri olduğu gibi mi korunur? Firma logosunun görseli çeviriye kopyalanır mı? Noterden tasdik edilecek evraklarda neden çevri metnin başına “Çeviri” diye belirtmek gerekir? Şerh nedir? Dizgi, çevirmenin görevi midir lütfu mudur? Rakamlarla dolu sayfalarda süreç nasıl işler? Tekrarlı işler nasıl sayılır? Görselin üstündeki yazılar çevirilirken ne yapılır? Çeviribilim bölümünü okuyan çevirmen adayları olarak mezun olduktan sonra ne yapacağım mı diyorsunuz? Çeviri piyasasına ilişkin merak ettiğiniz konular mı var?

Aklınıza gelen soruları sektörümüze yeni atılan çevirmenler için cevaplamak ve bir kılavuz hazırlamak istiyoruz.

Sizin için “bu da sorulur mu?” cümlesine sebebiyet verecek bir durum, bir başkası için belki hiçbir yerde yanıtını bulamayacağı bir sorun.

Katkı sunmak, yol göstermek, bilinmeyenleri tartışmak için çok güzel bir fırsat. Böylece sektör olarak belki bilmediklerimizi de öğrenebiliriz, hatalı yaklaşımlardan da kaçınmış oluruz.

Siz sorun, sorunun uzmanları cevaplasın! Bağlantıdaki anketi doldurarak sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Dijital Tercüme Logo
Ana Sponsor
Dijital Tercüme
Netroma Teknoloji Logo
Barındırma Sponsoru
Netroma Teknoloji
Basit.Website Logo
Web Site Sponsoru
Basit.Website

Pin It on Pinterest

Share This