Elbette internet üzerinden gerçekleştirilen yazışmalar ve telefon üzerinden yapılan mesajlaşmalar aracılığıyla insanların karşı tarafa yansıtmak istedikleri duygular ve kelimelere yükledikleri anlamlar ister istemez farklı yerlere çekilebiliyor ve böyle durumları kurtarmak adına duygu halimizi karşıya yansıtmak için yazı dilinde ihtiyaç duyduğumuz tek şey EMOJİLER!

Kendine ait resmi bir sözlüğü de bulunan emojiler, gün be gün genişleyen kütüphanesi ile hemen her duygu ve düşünceyi yansıtmayı başarıyorlar.
Emoji 12.0 2019 yılı için hazırlanan yeni emoji listesidir. Yeni liste, 5 Şubat 2019 tarihinden itibaren 230 yeni emojiyle bir çok platformda kullanılır hale gelmeye başladı.

Herkesin eksikliğini yaşadığı emoji vardır elbet; her kültüre, her dine ve her ten rengine ait emojiler barındıran internet dünyasında günden güne yeni emoji talepleri oluşmaktadır. Örneğin benim eksikliğini çektiğim ve yetkili mercilere danışmaya hazırlandığım emoji ‘Saz’ emojisidir. Umarım aşağıda verilen, yeni yıla ait trendlerde kendi eksikliklerinizi az da olsa giderebilecek bir takım emojiler bulabilirsiniz.

Kaynakça:

https://emojipedia.org/emoji-12.0/

https://blog.emojipedia.org/230-new-emojis-in-final-list-for-2019/

https://emojipedia.org/new/

https://onedio.com/haber/2019-da-kullanacagimiz-yeni-emojiler-geliyor-isitme-cihazi-orangutan-sarimsak-ve-daha-neler-neler-860709

Tags: