Duyuyorum. Biliyorum. Görüyorum. Dünya alt üst oluyor. 27 Ekim’i bekle, geliyorum.

Son dönemde 2.6 milyar dolar zarar açıklayan Netflix’in elindeki en önemli silahlardan biri olan bu yapım, geçtiğimiz yıl yayımlanan ilk sezonu ile büyük beğeni toplamış ve Winona Ryder’ın müthiş oyunculuğu ile dillere destan olmuştu.

 

Dizinin birinci sezonunun nefes kesen sahneleriyle hala beynimin bir yerlerinde yankılanıyor olması, etkisinin ne denli efsanevi bir şey olduğunu anlamanıza yeter de artar bile.

 

Dizinin 2. sezon Türkiye tanıtımında `Dönence` şarkısı kullanıldı ve gerçekten büyük kitlelerce beğeni aldı. Sanal ortam paylaşımlarıyla da tüm dünyaya yayılarak kalbimizde ve çocukluğumuzun bir yerlerinde hala yaşayan Barış Abi`mizi gönüllerimize güneş gibi düşürdü. Barış Manço‘ nun Sözüm Meclisten Dışarı adlı albümünde yer alan ve 1991 yılında müzikseverlerle buluşan Dönence şarkısıyla firmanın Türk izleyicisini çekmek istediği anlaşılıyor.

 

-Spoiler- Dizi 1980’li yıllarda New York eyaletine bağlı bir liman kasabası olan Montauk’ta geçmektedir. Genç bir çocuk gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Ailesi, arkadaşları ve yerel polisler çocuğun ortadan kaybolması ile ilgili kapsamlı bir soruşturma başlatarak gerçeği açığa çıkartmaya çalışırlar. Olayın soruşturması derinleştikçe gizli hükumet deneylerinin yapıldığı olağanüstü bir gizemin içine çekilirler. Annesi (Winona Ryder) çocuğunu alabilmek için korkunç doğaüstü güçlerle yüzleşmek zorunda kalır. -Spoiler –

 

https://www.youtube.com/watch?v=gAeXwKzzlPo

80’li yılların korku filmlerine benzeyen bu fantastik gerilim dizisinin ikinci sezonuna ait tüm bölümler 27 Ekim tarihinde Netflix Türkiye’de tek seferde yayınlandı.

Öneri İsteyenlere: Aynı yapımcının Wayward Pines adlı dizisi de akıllara durgunluk verecek bir kurguya sahiptir. İzlemenizi öneririm.

Kaynakça:


NTV

birgün.net

Onedio

Sputniknews

Netflix Türkiye Twitter Hesabi

netflix.com

dizikonusu.com

Tags: