“Bu yazıyı okuyabiliyorsanız, bir öğretmene teşekkür edin.” diye bir söz görmüştüm bir yerde. Evet, bu yazıları yazıp okuyabiliyorsak; bugün bir meslek sahibi olmuşsak; pek çok konuda bilgi sahibiysek bunlar için öğretmenlerimize minnet ve şükran borçluyuz. Bu duyguları öğretmenlerimizle paylaşmak için en uygun zamansa şüphesiz 24 Kasım Öğretmenler Günü.  

Bu özel günde öğretmenlerimizin ortak yönlerinden bazılarına Hababam Sınıfı öğretmenleri penceresinden bakalım istedik:

  1. Her öğretmen Mahmut Hocadır biraz. Çok kızıyor gibi görünebilir, acımasız gibi gelebilir bazen fakat aslında her zaman çok sever öğrencisini ve hep iyiliğini ister öğrencisinin.  

2. Her öğretmen Ekrem Hocadır biraz. Özel hayatında spor yapmıyor olabilir ama okulda nöbetçi olduğu zamanlar, okul merdivenlerinde bir aşağı bir yukarı koşturmalarla ister istemez sportmendir! 

3. Hangimiz şakalanmadık ki öğrenciler tarafından. Şakalara maruz kalmada öğretmen camiasında Akil Hocamın üstüne var mı peki? :)

4. Her öğretmen Şevket Hocadır biraz. Daima yeniliklere, denemelere hevesli; sonucu başarılı olmasa da yılmadan, pes etmeden dener, umudunu hiç kaybetmez…

5. Her öğretmenin içinde biraz Külyutmaz Necmi yok mudur? Arkası dönükken izinsiz ayağa kalkanı, başı önünde defter doldururken konuşanı fark etmesinin başka açıklaması olabilir mi?

6. Bazen ön yargılı davranıp öğrenciye çıkışabilir öğretmen ama onu dinleyince hata yaptığını fark eder ya, tıpkı Zühtü Hoca gibi

En nihayetinde yine öğretmenlerin yetiştirdiği birer Ahmet öğretmendir tüm öğretmenler.

Tüm öğretmenlerimize saygı, sevgi, hürmet ve minnetle… Gününüz kutlu olsun…