Friday, February 28, 2020
ÇEVİRİ VE ÇEVİRMENLERİN DÜNYASINDAN KISA KISA


YÖK, Yeni Bölüm Müjdesini Verdi!

YÖK’ten yapılan yazılı açıklamaya göre, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç tarafından başlatılan “engelsiz üniversiteler”, “engelsiz erişim” ve “engelsiz eğitim”…

Yazar: Yasemin TOPÇU , Kategori: Çeviri Çevirmenler Dünya Dönüyor! Galeri Genç Çevirmenlere Destek İşimiz Gücümüz Çeviri Kişisel Üniversiteleri Tanıyalım Projesi , Tarih: 13 Haziran 2018 Etiketler: ,

YÖK’ten yapılan yazılı açıklamaya göre, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç tarafından başlatılan “engelsiz üniversiteler”, “engelsiz erişim” ve “engelsiz eğitim” başlıklarıyla yürütülen çalışmalara bir yenisi eklendi.

YÖK Başkanı, Prof. Dr. Yekta Saraç tarafından başlatılan engelsiz eğitim çalışmalarına geçtiğimiz günlerde bir yenisi eklendi. YÖK, Ankara Üniversitesi’nde kurulan Türk İşaret Dili ve Sağır Çalışmaları Anabilim Dalı’nın müjdesini verdi. YÖK tarafından yapılan açıklamaya göre bölüme, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi’nde öğrenci alımı yapılacak. Anabilim Dalı bünyesinde “Türk İşaret Dili Tercümanlığı Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans Programları” ve “Türk İşaret Dili Doktora Programı” da yer alacak.

YÖK tarafından yapılan açıklamaya göre Türk İşaret Dili, YÖK 100/2000 Doktora Bursları Projesi kapsamına alınacak ve programa kayıt olanlara burs imkânı tanınacak.

 


 

Kaynakça

aa.com.tr

Dijital Tercüme Logo
Ana Sponsor
Dijital Tercüme
Netroma Teknoloji Logo
Barındırma Sponsoru
Netroma Teknoloji
Basit.Website Logo
Web Site Sponsoru
Basit.Website

Pin It on Pinterest

Share This