TÜÇEB II. ULUSAL ÇEVİRİBİLİM ÖĞRENCİ ÇALIŞTAY DUYURUSU

‎Eralp Kuru’dan çok önemli bir paylaşım:

TÜÇEB II. ULUSAL ÇEVİRİBİLİM ÖĞRENCİ ÇALIŞTAY DUYURUSU

“Çevirmen: Çevirmenlik Mesleğinin Dünü, Bugünü, Yarını”

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan TÜÇEB Ulusal Çeviribilim Öğrenci Çalıştayı, 3 Mayıs 2013 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilecektir. Bu seneki çalıştayımızın teması “Çevirmen: Çevirmenlik Mesleğinin Dünü, Bugünü, Yarını” olarak kararlaştırılmıştır.

Asırlardır kalemin mürekkebiyle kültürleri buluşturan, “Çevrilmezse, Dünya dönmez,” dedirten, ortak mirasın mihenk taşlarıyla ustaca oynayan çevirmenin kimliği bir kez daha sorgulanacak. Çevirmen kimdir sorusunun cevaplarını arayacağımız sosyal ve bilimsel bir platformda bir araya gelerek, alana ve sorunlara öğrenci gözünden bakabilmek, birbirimizi dinleyebilmek ve birbirimizden öğrenebilmek için Çeviribilim ve Mütercim Tercümanlık bölümlerinde okuyan tüm üniversite öğrencilerini, akademisyenleri, dernek temsilcilerini, sektörden katılımcıları ve çeviriyle, çeviribilimle ilgilenen herkesi etkinliğimize çağırıyoruz.

TÜÇEB Çalıştay Ekibi, BÜÇEV Ekibi

CEO of Dijital Tercüme Ltd, Turkey’s leading company in translation, localization, software, and BTL. Certified translator and consecutive translator of German-English-Turkish and Turkish Sign Language. Sector representative of the Applied English and Translation Program at Beykent University. Mind Games instructor for Gifted Children Volunteer at Tema, Koruncuk, WWF and ARÇ (Emergency and Disaster Interpreters) Member of the Çev-Der (Translation and Interpreting Association of Turkey) and ÇİD (Association of Translation Companies) Heads the Following Projects: • Çeviri Blog (Translation Blog) which has 20,000+ members from the translation sector • dt Memorial Forest • Translation Competition • Çeviri Kitabı (Translation Book) • Çevirilopedi (Translation Encyclopedia) • Genç Çevirmenler Yetişiyor (Training Young Translators) • Genç Çevirmenler İçin Yol Rehberi (Guide for Young Translators) • Çeviri Kariyeri/Çevirmenler Sahada (Translation Career/Translators on the Field) • Çevirmenler Harikalar Diyarında (Translators in Wonderland)

Dijital Tercüme Logo
Ana Sponsor
Dijital Tercüme
Netroma Teknoloji Logo
Barındırma Sponsoru
Netroma Teknoloji
Basit.Website Logo
Web Site Sponsoru
Basit.Website