Wednesday, February 26, 2020
ÇEVİRİ VE ÇEVİRMENLERİN DÜNYASINDAN KISA KISA


Konferans Çevirmenliği Sisteminde Ortak Liste Uygulamasına Geçiş Tarihi

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığında Sözlü Çeviri ve Konferans Çevirmenliği hizmetlerinin sağlanmasında 30 Eylül 2016 tarihinden itibaren akreditasyon sistemine geçileceği 12…

Yazar: Elif Ayışık , Kategori: Çeviri Çeviri Dünyasındaki Yenilikler Çeviri Haberleri Çeviri Hakkında Söylenenler Çeviri Öğrenciliği Çeviribilim Bölümü Çevirmenler , Tarih: 26 Ekim 2016 Etiketler: , , ,

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığında Sözlü Çeviri ve Konferans Çevirmenliği hizmetlerinin sağlanmasında 30 Eylül 2016 tarihinden itibaren akreditasyon sistemine geçileceği 12 Mayıs 2016 tarihinde duyurulmuştur.

Söz konusu hizmetin sağlanması öncesinde gerçekleştirilmesi gereken işlemlerin henüz tamamlanamaması nedeniyle akreditasyon sistemine 2017 yılının Ocak ayı itibariyle geçilmesi planlanmakta olup kesin tarih ilan edilecektir.

Öte yandan, sisteme başvurular zaman sınırlamasına tabi olmayıp her zaman http://www.mfa.gov.tr/ adresi üzerinden yapılabilmektedir. Sistem çerçevesinde akreditasyon ise gerekli işlemlerin her defasında tamamlanmasına bağlıdır. Bu çerçevede halihazırda olduğu gibi Ocak 2017 tarihinden sonra da başvurular kabul edilip değerlendirmeye alınacaktır.


Kaynakça:

http://www.mfa.gov.tr/konferans-cevirmenligi-sisteminde-ortak-liste-uygulamasina-gecis-tarihi-hakkinda-duyuru.tr.mfa

Dijital Tercüme Logo
Ana Sponsor
Dijital Tercüme
Netroma Teknoloji Logo
Barındırma Sponsoru
Netroma Teknoloji
Basit.Website Logo
Web Site Sponsoru
Basit.Website

Pin It on Pinterest

Share This