Monday, December 9, 2019
ÇEVİRİ VE ÇEVİRMENLERİN DÜNYASINDAN KISA KISA


Çeviri Blog Ankara Buluşmasına Hazırlanıyor!

Çeviri Blog, bir benzeri 2 Şubat 2016’da gerçekleştirilen çevirmenler buluşmasının ikincisini yine yakın tarihlerde gerçekleştirerek başkentteki çevirmen buluşmalarını gelenekselleştirmeyi amaçlıyor….

Yazar: Çağdaş Varol , Kategori: Çeviri Çeviri Dünyasındaki Yenilikler Çeviri Etkinlikleri Çeviri Haberleri Çeviri Sektörü Çevirmenler , Tarih: 11 Ocak 2017 Etiketler: , , , ,

Çeviri Blog, bir benzeri 2 Şubat 2016’da gerçekleştirilen çevirmenler buluşmasının ikincisini yine yakın tarihlerde gerçekleştirerek başkentteki çevirmen buluşmalarını gelenekselleştirmeyi amaçlıyor. Çeviri Blog ekibi, buluşma tarihinin bu kez demokratik yöntemlerle ve çoğunluk kararına göre belirlenmesi için Çeviri Blog grubunda özel bir anket paylaştı. Bu ankete göre Ankaralı çevirmenler 26 ile 30 Ocak tarihleri arasından kendilerine en uygun günü/günleri seçebilir.


Bu yılki yapılacak buluşmada, çeviri sektörünün güncel sorunları, çeviri sürecinde karşılaşılan sorun ve kazanılan tecrübelerin paylaşımı, çeviri atölyesi ve çeviribilimin geleceği gibi önemli konularla beraber sektördeki paydaşların birbiriyle kaynaşması ve çeviribilim öğrencileri ile profesyonellerin bir araya gelebileceği bir platform oluşturulması amaçlanıyor.

Pin It on Pinterest

Share This