Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te düzenlenen G20 Liderler Zirvesi’ ne katılan ABD Başkanı Donald Trump yine akıllara kazınacak bir eylemde bulundu. Trump, Arjantin Devlet Başkanı Mauricio Macri ile bir araya gelerek Cumhurbaşkanlığı konutu Casa Rosada’da düzenlediği basın toplantısında İspanyolca tercümeyi beğenmeyince kulaklığı yere attı.

Trump, İspanyolcadan İngilizceye yapılan simültane çeviri esnasında çevirmene görüşünü de belirterek, “Senden daha iyi anlıyorum” dedi ve çeviri yapılırken kulaklığını çıkarıp yere bıraktı. Yardımcıları da koşarak geldi ve kulaklığı yerden aldı. Fakat ABD Başkanı, İspanyolca değil İngilizce konuşmaya devam etti.

Ayrıca, ABD Başkanı Trump meşhur uzun imzasıyla da güne noktasını koydu. İki gün süren G20 zirvesinden gelen haberlere devam edecek olursak;

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te düzenlenen G20 Liderler Zirvesi,  ABD-Meksika-Kanada Anlaşması’nın (USMCA) imza törenine ev sahipliği yaptı. ABD Başkanı Donald Trump, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ve Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto, ülkeleri arasındaki yeni  ticaret anlaşmasını “G20 Liderler Zirvesi”nde imzaladı. Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te düzenlenen G20 Liderler Zirvesi, yaklaşık 1,2 trilyon dolarlık ticareti ilgilendiren ABD-Meksika-Kanada Anlaşması’nın (USMCA) imza törenine ev sahipliği yaptı. 

Kaynakça ve Fotoğraflar:

https://www.haberturk.com/trump-ispanyolca-tercumeyi-begenmeyince-kulakligini-yere-atti-2242573
Tags: