Kafkas Üniversitesi Çeviri Kulübü 31 Ocak 2017 tarihinde Mütercim – Tercümanlık öğrencileri tarafından kurulmuştur ve aynı zamanda ”911511778” üye numarası ile Avrupa Birliği organizasyonlarına kaydı sağlanmıştır. Kulübümüzün Avrupa Birliği komisyonunda üyeliği bulunmaktadır. Avrupa Birliği ve Ulusal Ajans Erasmus+ platformundaki Gençlik Hareketliliği organizasyonları çerçevesinde kulübümüzü destekleyip, finanse etmektedir. Erasmus+ Gençlik Hareketliği adı altında katılımcı organizasyon olarak başvurular yapmaktayız. Avrupa Birliği ve Ulusal Ajansında desteklediği Erasmus+ platformunda bulunan gençlik değişimleri projelerine ev sahipliği yapmayı ve çeşitli ortaklıklar kurmayı hedefliyoruz.

Kulüp bünyesinde çıkartmış olduğumuz Tercümania Bülteni, 8 Mart 2018 tarihinde çıkarılmış olmasına rağmen sevgili çeviri öğrencileri ve saygı değer akademisyenler ve tercümanlar tarafından ilgi görmüş olması bizi gururlandırmıştır ve bundan sonra yapılacak olan etkinlikler için bize cesaret vermiştir. Tercümania Bülteni, öğrencilerin çabası ve akademisyenlerimizin yardımları ile daha iyi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Tercümania Bültenimizin ilk  sayısında sanat, spor, psikoloji, doğal yaşam, sözlü tercüme, Erasmus+ ve günün önemi olan 8 Mart Dünya Kadınlar günü gibi çeşitli başlıklar yer verdik. Herkesin ilgisini çekebilecek ve herkese yararlı olabilecek türde yazılar olmasına özen gösterdik. Biz bu platformda anılarımızı, bilgilerimizi, tecrübeli kişilerin deneyimlerini, mizahlarımızı, eğitimin eğlenceli halini sizinle  paylaşmaktan mutluluk duyarız eğer sizde bizimle bağlantıda kalmak istiyorsanız, ailemize ortak olmak istiyorsanız ve sıradaki bültenlerimizi merak ediyorsanız sayfalarımızı takip etmeniz yeterlidir.

Kulübün sosyal hesapları için;

facebook.com/kautranslationclub

twitter.com/KAUCeviriKulubu

instagram.com/kautranslationclub   

KAUCeviriKulubu-YouTube


İçeriğimiz Konuk Yazar Projesi Kapsamında Kafkas Üniversitesi Çeviri Kulübü Yonetim Kurulu Üyesi Ecemnur Özenç tarafından yazılmıştır.

Konuk Yazar Hakkında

Ecemnur Özenç. 1997 yılı Samsun doğumlu, 2016 yılında Kafkas Üniversitesi Mütercim Tercümanlık bölümü 1.sınıf öğrencisi ve Tercümania Bülteni ve Çeviri Kulübünde yönetim kurulu üyesi.
“Tercümania Bültenimiz,  bir çok değerli insanların emekleri ve azimle çalışan ekibimiz sayesinde gün geçtikçe ilerlemektedir. Hep birlikte daha güzel işler başaracağımızı düşündüğümüz Tercümania Bültenimizde yaptığımız çalışmalara adım adım bir yenisi eklemekteyiz ve sizlerin de her konuda önerilerinizi, görüşlerinizi, olumlu veya olumsuz eleştirilerinizi beklemekteyiz. Sizin fikirleriniz, bizim için her zaman çok kıymetlidir. “

İletişim: cevirikulubu@kafkas.edu.tr


Çeviri Blog Ailesi olarak bize göndermiş oldukları dergiler için Tercümania ekibine teşekkürlerimizi sunar, başarılarının devamını dileriz.

Tags: