Friday, February 28, 2020
ÇEVİRİ VE ÇEVİRMENLERİN DÜNYASINDAN KISA KISA


Beykent Üniversitesi Söyleşi: Senem KOBYA

Çevirmenler Sahada ve Çevirmenlik Yolunda projeleri kapsamında Beykent Üniversitesi’nde düzenlenen söyleşide satır başlarını sizler için derledik.
Keyifli okumalar!

Yazar: Batuhan KARADAŞ , Kategori: Biz Çeviriyoruz Çeviri Çeviri Blog Ekibi Çeviri Hakkında Söylenenler Çeviri Kulüpleri Çeviri Öğrenciliği Çeviri Önerileri Çeviri Sektörü Çeviri Teknolojileri Çeviride Uzmanlık Alanları Çevirmen Sorunları Çevirmen Yeterliliği Çevirmenler Çevirmenler Ne İşler Çeviriyor Çevirmenlik Yolunda , Tarih: 03 Ocak 2020 Etiketler: , , , ,

Merhaba değerli okurlarımız!
Çevirmenler Sahada ve Çevirmenlik Yolunda projeleri kapsamında Beykent Üniversitesi’nde gerçekleşen söyleşide, ÇeviriBlog kurucusu ve Dijital Tercüme Limited Şirketi’nin CEO’su Senem Kobya ile yazarlarımızdan Batuhan Karadaş yer aldı. 4 Aralık tarihinde gerçekleşen söyleşinin detaylarını sizler için derledik.

Programımıza ÇeviriBlog yazarı ve Beykent Üniversitesi Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Kulübü Başkanı Batuhan Karadaş’ın ”Çeviri Blog’a Dair Her Şey” sunumu ile başladık. Yazarımız ÇeviriBlog’un projelerinden, etkinliklerinden, ÇeviriBlog’da yazarlık sürecindeki anılarından ve biz çevirmenlerin neler çevirdiği de dahil olmak üzere birçok konuya değindi.

Ardından ÇeviriBlog’un kurucusu Senem Kobya’nın ”Çevirmenler Sahada – Bir Çevirmen’in Kariyer Planlaması” sunumu ile çevirmen adaylarımızın aklındaki soru işaretlerini gidererek soru-cevap şeklinde etkinliğimize devam ettik.


Batuhan KARADAŞ
Beykent Üniversitesi Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Kulübü Başkanı
ÇeviriBlog Yazarı
Melih KAZIMLAR, Omran KARIMIMIRZANEZAM, Senem KOBYA ve Zeynep KOPAN

TEŞEKKÜR
Beykent Üniversitesi Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölüm Başkanı Sayın Zeynep KOPAN’a
Beykent Üniversitesi Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölümü Öğretim Görevlisi Omran KARIMIMIRZANEZAM’a
Beykent Üniversitesi Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölümü Öğretim Görevlisi Melih KAZIMLAR’a destek ve katkılarından dolayı yürekten teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Dijital Tercüme Logo
Ana Sponsor
Dijital Tercüme
Netroma Teknoloji Logo
Barındırma Sponsoru
Netroma Teknoloji
Basit.Website Logo
Web Site Sponsoru
Basit.Website

Pin It on Pinterest

Share This